Tezgamepin

Valorant Oyununda Açık Bulana 100.000$ Ödül Verilecek

Valorant Oyununda Açık Bulana 100.000$ Ödül Verilecek
League of Legends geliştiricileri hile'yi çok ciddiye alıyor ve oyuncuların yardımını bekliyor.

League of Legends geliştiricisi Riot, bir sonraki büyük oyunu olan ekip tabanlı FPS "Valorant" için güvenliği çok ciddiye alıyor. Hile azaltma çabasıyla, Riot ödül programını getirdi ve hile önleme teknolojisi Vanguard'da açık bulabilenlere 100.000 USD kadar ödül teklif ediyor.

Altı yıldan fazla süredir devam eden Riot'un HackerOne hata ödül programı, insanları açık bulmaya ve geliştiriciye bildirmeye yardımcı olmak için daha da fazla para ödeyecek.

Vanguard'da bir istismar bulduğuna inanan oyuncuların bir rapor göndermeleri teşvik edilir ve onaylanan bir istismar için minimum ödeme 250 ABD dolarıdır. Bu programın genişletilmesinin bir parçası olarak Riot, Vanguard'daki istismarları gösteren ve ayrıntılarıyla açıklayan "yüksek kaliteli raporlar" için 100.000 dolara kadar ödeme yapacak.

Parayı elde etmek için, sorunun kavramının çalışan bir kanıtı ve onu detaylandıran bir rapor sağlamalısınız. İstismar yeni olmalı ve Vanguard'ın en son sürümünde bulunmuş olmalıdır.

Vanguard ödül programında ayrıca 25.000 $, 35.000 $, 50.000 $ ve 75.000 $ ödeyen daha düşük seviyeli istismarlar için katmanlar bulunmaktadır. Programın tam bir özetini görmek için HackerOne web sitesine gidin.

Riot, 2014 yılında ödül programının başlamasından bu yana ödüllerde 2 milyon dolardan fazla ödeme yaptığını söylüyor.

Bazıları, yazılımın sürücü bileşeninin kullanıcı modu yerine çekirdek modunda nasıl çalıştığı nedeniyle Riot's Vanguard'ı çok fazla adım attıkları için eleştirdi. Bu, Vanguard kodunun donanımınıza erişmesini sağlar ve insanlar bununla ilgili soruları ve endişeleri dile getirir.

Riot bu endişeleri kabul etti, ancak teknik özelliklere çok derinlemesine odaklanamayacaklarına dikkat çekti, çünkü bunu yapmak Vanguard'ı tehlikeye atabilir.

Geliştirici, Vanguard kullanıcı moduyla sınırlıysa, yalnızca "yeteneklerinin daha yüksek ayrıcalık düzeyinde çalışan bir hile nedeniyle tehlikeye gireceğini" söyledi.

Valorant hakkında daha fazla bilgi için Tıklayın