Tezgamepin

Facebook Yeni Oyun Uygulamasını Başlatıyor

Facebook Yeni Oyun Uygulamasını Başlatıyor
Facebook, Yayıncılar da dahil olmak üzere oyuynla ilgili tüm uygulamaları kaldıracak ve yeni bir sistem getirecek.

New York Times, Facebook'un oyun odaklı yeni bir uygulama yayınlamayı planladığını bildirdi. Uygulamanın başlangıçta Haziran ayında piyasaya sürülmesi gerekiyordu, ancak tarih değiştirildi ve şimdi 20 Nisan'da Android telefonlarda kullanıma sunulacak.

Yeni uygulama Facebook Gaming, oyun içeriğiyle ilgilenen aylık 700 milyon Facebook kullanıcısını hedefliyor. Mobil oyunları yayınlamayı kolaylaştıracak "Canlı Yayına Geç" özelliği sayesinde uygulama, ister izliyor ister kendiniz yayınlıyor olun, yayıncılara büyük oranda yer verecektir. Ayrıca uygulama aracılığıyla Arkadaşlarınızla Kelimelik ve Uno gibi Facebook oyunları oynamanıza izin verilecektir.

Uygulama aynı zamanda kullanıcıların oyun topluluklarına ve gruplarına erişmesine izin verecek, Bir iOS sürümü, Apple tarafından onaylandıktan sonra daha sonraki bir tarihte de yayınlanacak.

New York Times raporunda yer alan ve Facebook uygulamasını yöneten Fidji Simo'ya göre, sosyal medya devi "insanları gerçekten birbirine bağlayan bir eğlence biçimi" olarak gördükleri gibi oyuna yatırım yapıyor. ifadelerini kullanarak: "Bu sadece bir tür pasif tüketim değil, etkileşimli ve insanları bir araya getiren eğlence." dedi.

Daha fazlası için takipte kalın.